úvod | literární mosty | soutěž Textík | underground | projekty | evidence výrobků
registrace | přihlášení
Nakladatelství Epika > jak_vydat_knihu > clanky

Jak vydat knihuDvě přirovnání

Dvě přirovnání, která teď předkládám nemusí vždy bezpodmínečně fungovat. Výjimky existuji vždy a všude... I tak ale mohou posloužit k hlubšímu zamyšlení.

Plachetnice

Váš záměr, ať už jde o vydání knihy, nebo o cokoliv jiného se dá přirovnat k plavbě na plachetnici. Vždy existují pozitivní a negativní vlivy... To jestli se pohnete vpřed ke svému cíli nebo vás strhne protiproud na druhou stranu záleží z velké části na vás. To nejdůležitější k úspěchu je znalost prostředí a okolností. Nemusíte být genius, podstatné je být si vědom sebe sama. Když se člověk narodí neví nic. Postupně získává různé poznatky a ty mu mohou přinést něco pozitivního nebo naopak negativního.
Do tvoření každého vstupují tvůrčí a destruktivní principy, mužský a ženský princip jako rozum a cit. Vždy se v tom co budete dělat projeví vaše já a projeví se v tom ostatní neb nikdo neexistuje sám o sobě. Lidé jsou společenští tvorové.


Cvičení
 • Sedněte ke stolu a popište velmi krátce váš záměr (v jednoduchosti je síla).
 • Zamyslete se a definujte pět negativních vlivů.
 • Zamyslete se a definujte pět pozitivních vlivů.
 • Začněte přemýšlet nad tím jak by se daly některé negativní vlivy odstranit, a naopak jak by se daly některé pozitivní přidat.


 • Podaří-li se vám dobře odhadnout vaši situaci a pozitivní vlivy budou převažovat nad negativními pak dosáhnete pravděpodobně úspěchu. Úspěch není náhoda. Platí pro něj stejné zákony jako v přírodě. Nutno zmínit, že za každým opravdu velkým úspěchem stojí nějaká mimořádná výhoda vůči ostatním. Je tedy důležité se soustředit na něco v čem můžete být lepší než ostatní. Tato výhoda pak může v mnohých případech sehrát rozhodující úlohu.

  Co je úspěch?
  Úspěch má jistě mnoho podob ... Velmi zjednodušeně lze říct, že je to hodně dobrý pocit, který následuje po dosažení cíle, který jste si stanovili. Úspěšný je ten, kdo dokáže realizovat svoje sny :)

  Pole a hospodář a hvězdy

  Jakýkoliv záměr, lze přirovnat k poli a hospodaření na něm. Snažit se vydělat jen peníze, nemusí být a není vždy to dlohodobě nejlepší. Je to jako byste na své pole zasadili plodinu, která vyčerpá všechny živiny. Po třech letech nesklidíte nic. Hodně českých hospodářů používá lsti. Hledají a najdou způsob jak získat víc než na co mají nárok. Podle mých zkušeností lze existovat tak, abyste byli bohatí a navíc prospěšní svému okolí. V tomto "kabátě" se navíc budete cítit mnohem lépe a cítit se budou lépe i ti kolem vás!

  Dívejte se ke hvězdám!
  Výraznou část své energie musíte investovat do své budoucnosti. Pokud to dělat nebudete, umřete ještě dřív, než se tak skutečně stane. Od momentu kdy si začnete tvořit budoucnost, posouváte se na novou úroveň existence.

  Příště se podíváme na konkrétnější věci kolem vydání knihy atd ...


  Copyright © 2002 - 2017 EPIKA / Vytvořil Jan Medek