úvod | literární mosty | soutěž Textík | underground | projekty | evidence výrobků
registrace | přihlášení
Nakladatelství Epika > jak_vydat_knihu > clanky

Jak vydat knihuPsaní jako autoreflexe

Po delší době jsem opět zpět, tentokrát s článkem pojednávajícím o psaní jako takovém.

Doba ve které dnes žijeme se změnila a to tak rychle, že se s ní opravdu hodně lidí nedokázalo vyrovnat a mají v současné době velké problémy v oblasti seberealizace, naplnění, vztahů a třeba i zdraví, které s tím vším souvisí. V celé lidské historii se lidé neměli tak dobře jako dnes. Svoboda nebyla nikdy tak velká! Technický pokrok který díky vědeckému přístupu prostoupil veškeré lidské aktivity, otevřel donedávna nepředstaviltené možnosti v oblasti tvorby a umění!
Důkazem toho například mohou být celovečerní filmy, které v čím dál větším počtu vznikají a jejich finanční rozpočet je nesrovnatelně nižší než byl před lety. Podobně je to i ve všech ostatních oblastech. Například náklady na vydání knihy se pohybují v řádech tisíců korun. Není tedy problém zafinancovat během roku 12 titulů z minimálního platu, který je v naší republice. Co víc bychom si mohli přát?

Otevření tvůrčího prostoru pro široké masy celkově degradovalo uměleckou tvorbu. Tento fakt nelze vnímat jako něco negativního. Je to jen fáze, která přirozeně následovala tu předchozí. Nikdy před tím neměli lidé takové možnosti a zároveň takovou zodpovědnost. Z toho všeho vyplývá, že jen tvořit dnes nestačí. Je třeba začít pracovat sám na sobě a psaní nám v tom může pomoc. Psaní které lidstvo doprovází několik tisíc let, vám může posloužit jako autoreflexe, která může sehrát významnou roly ve vašem osobní růstu.

Tento text je též autoreflexí.

Autoreflexe v kontextu s předchozím má tento význam:
je urovnávání a kultivace myšlenek formou psaní textu, který je určen pro jiné osoby než je autor.

Autoreflexe, neboli způsob práce s myšlenkami, otevírá zcela nové možnosti například při plánování větších projektů. Stála za kombinovaným knižním projektem JIHOZEMĚ.

Fenomén IDOLU

Hierarchie neboli pohyb energieCopyright © 2002 - 2017 EPIKA / Vytvořil Jan Medek